Od 2015 roku Aleksandra Kutrzepa Quartet z powodzeniem realizuje swoją wizję nowoczesnego jazzu, nie bojąc się wychyleń zarówno w stronę awangardy jak i ludowych inspiracji. Świetne recenzje dwóch wydanych przez zespół albumów umacniają kwartet na rynku jazzowym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i free jazzu z muzyką ilustracyjną. Kwartet ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 9 krajach.

W maju 2018 roku ukazał się debiutancki album zespołu: „Impressions”, który trafił w grudniu 2018 roku na listę SUBIEKTYWNA PIĄTKA – najlepsze albumy 2018: polskie debiuty wg Krzysztofa Komorka. W plebiscycie podsumowującym rok 2018, album ,,Impressions” zajął 4 miejsce w kategorii ,,POLSKA JAZZOWA PŁYTA ROKU” (Plebiscyt JazzPRESS oraz Radio JAZZ.fm)”.

W październiku 2019 zespół wydał drugi album studyjny ,,Mermaid”, który trafił na listę 10 najlepszych albumów jazzowych 2019 roku (ranking portalu Polska Płyta/Polska Muzyka).

W plebiscycie podsumowującym 2019 rok, Aleksandra Kutrzepa znalazła się w pierwszej piątce w kategorii Polski Jazzowy Wykonawca Roku (ranking czytelników JazzPress oraz słuchaczy JazzFM). W tym samym roku Aleksandra Kutrzepa trafiła na listę 13 najlepszych skrzypków w Polsce według Jazz Forum.

Zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet prowadzi aktywną działalność koncertową, a także bierze udział w licznych festiwalach.  W grudniu 2018 r. zespół zagrał trasę koncertową w ramach „JazzBez Festival”: Równe, Sumy, Charków, Kramatorsk, Mariupol, Kropiwnitski, Kijów, Lwów, Łuck, a w marcu 2020 r.  „Mermaid Tour” – trasę koncertową obejmującą państwa: Słowację, Rumunię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Słowenię i Węgry.

W marcu 2021 roku liderka zespołu została laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

W kwietniu tego roku został zarejestrowany trzeci album zespołu No one knows where”. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Anna Gadt oraz Mikołaj Trzaska.

Aleksandra Kutrzepa

Aleksandra Kutrzepa

Bartłomiej Garczyński

Bartłomiej

Michał Studniarek

Michał Studniarek

Robert Kutrzepa