Nie tylko Rock’n’Roll

5 lutego o godzinie 19.00 w Studiu im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll wystąpi Aleksandra Kutrzepa Quartet. Streaming na www.radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

"Od 2015 roku Aleksandra Kutrzepa Quartet z powodzeniem realizuje swoją wizję nowoczesnego jazzu, nie bojąc się wychyleń zarówno w stronę awangardy jak i ludowych inspiracji. Świetne recenzje dwóch wydanych przez zespół albumów umacniają pozycję kwartetu na rynku jazzowym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i muzyki ilustracyjnej. Kwartet ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 9 krajach.
Jego album Impressions trafił w grudniu 2018 roku na listę Subiektywna Piątka – najlepsze albumy 2018: polskie debiuty wg Krzysztofa Komorka. W plebiscycie podsumowującym rok 2018, album Impressions zajął 4. miejsce w kategorii ,,Polska Jazzowa Płyta Roku” (Plebiscyt JazzPRESS oraz Radio JAZZ.fm)”. W 2019 roku liderka zespołu znalazła się na liście 13 najlepszych skrzypków w Polsce wg. Jazz Forum. W plebiscycie podsumowującym rok 2019, Aleksandra Kutrzepa znalazła się w pierwszej piątce w kategorii „Polski Jazzowy Wykonawca Roku” (plebiscyt JazzPRESS oraz RadioJAZZ.fm). W rankingu przygotowanym przez portal Polska Płyta / Polska Muzyka, album Mermaid trafił na listę 10 najlepszych albumów jazzowych 2019 roku."

Posted in AKTUALNOŚCI.